Çmime të reja të derivateve të naftës në Maqedoni
Çmimet e shitjes me pakicë të eurodielit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri janë ulur për 0.50 denarë për litër, ndërsa çmimet e benzins do të mbeten të njëjta, njoftojnë nga Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimi i eurodizelit do të jetë 57.5 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për
amvisëri do të jetë 46 denarë.

Sipas komisionit, është ulur edhe çmimi i mazutit për 0.473 denarë për kilogram dhe arrinë
në 27.636.

Këto çmime do të vendosen prej orës 00:00 më 20/03/2018.


Shtuar më 19/03/2018, ora 16:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori