"Civil": Dialog për tejkalimin e krizës politike
Organizata qytetare “Civil” në Maqedoni e cila drejtohet nga Xhabir Deralla ka njoftuar për organizimin e një Konference për Kulturë politike dhe Dialog, e cila ka për synim pajtimin e forcave politike, raportojnë mediat kosovare.

Konferenca pritet të fillojë nesër, me të ftuar, kryeministrin Nikolla Gruevski, kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, kryetarin e LSDM-së, Branko Cërvenkovski, të PDSH-së Menduh Thaçi, të DR-së Imer Selmani dhe partive tjera.

Dialog dhe të ndajnë një orë nga koha e tyre me njëri- tjetrin, si dhe me përfaqësues të publikut maqedonas dhe ndërkombëtar. Çdonjëri prej tyre është i ftuar të flasë 5-7 minuta në një temë të vetme: mundësi për tejkalimin e krizës politike dhe ndarjeve të thella të cilat e lëkundin shoqërinë tonë”, thekson “Civil”. /albeu.com/

Shtuar më 27/03/2011, ora 12:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori