Cipras vjen në Shkup, ja politikanin shqiptar që do të takojë
Kryeministri grek, Aleksis Cipras të martën do të arrijë për vizitë zyrtare në Shkup, transmeton agjencioni i lajmeve grek ANA-MPA.

Sipas agjendës, Cipras do të arrijë në aeroportin e Shkupit më 2 Prill në mëngjes, nga ku do të niset për në godinën qeveritare, ku do të organizohet ceremoni zyrtare për nder të arritjes së tij.

Pastaj parashikohet takim privat me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe takim me Këshillin për bashkëpunim mes Greqisë dhe Maqedonisë. Në fund të dy kryeministrat do të japin deklaratë për mediet. Agjenda parasheh që Cipras të takohet edhe me krye parlamentarin Talat Xhaferi.
Shtuar më 29/03/2019, ora 13:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori