Çipras: Urime miku im
Pëlqej
Kryeministri i Greqisë, Aleksis Çipras është i pari që ka uruar kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev miratimin në leximin e parë të ndryshimeve kushtetuese që parashihen në marrëveshjen e nënshkruar ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.

“Urime, miku im, Zoran Zaev. Votimi i sotëm është një hap i madh drejt suksesit të përbashkët. Hap drejt ardhmërisë së qetë dhe prosperuese për popujt tanë”, ka shkruar Cipras në rrjetin social “Twitter”.
Shtuar më 20/10/2018, ora 08:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori