Çfarë mendon Thaçi për marrëveshjen
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka përshëndetur nënshkrimin e marrëveshjes së emrit ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë.

Thaçi përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka thënë se integrimi euro-atlantik për Maqedoninë është i mirë për Kosovën.

“Në emër të Kosovës, unë ngrohtësisht e përshëndes nënshkrimin e marrëveshjes së emrit. Kontribut i madh i paqes në rajonin tonë nga Tsipras e Zaev dhe ministrat e Jashtëm Kotzias e Dimitrov dhe i dërguari i OKB-së, Nimetz. Integrimi euro-atlantik për Maqedoninë është i mirë për Kosovën!”, ka shkruar Thaçi.
Shtuar më 17/06/2018, ora 13:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori