Car Dushanit ia kthejnë kryqin dhe shkopin
Busti i Car Dushanit është merementuar dhe i është kthyer madje, edhe kryqi, edhe shkopi.

Mësohet se meremetimi i pjesëve të thyera është bërë gjatë orëve të natës, në prezencë të forcave policore, të cilët i kanë siguruar skulptorët.

Edhe një herë po përsëritet fenomeni i ndërtimit dhe rrënimit të objekteve gjatë orëve të natës, raporton "Shenja".

Kanë qenë zyrtarë të BDI-së ata që kanë kundërshtuar përpra disa kohësh bustin e Car Dushanit, por mesa duket partia shqiptare në pushtet "ka ndërruar mendje".

Car Dushanit, gjatë tentativës për ta rrëzuar ia hoqën shkopin, edhe kryqin, ndërsa tanimë i ka të dy elementët, por edhe është merementuar. /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 11:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori