Buçkovski: Nuk do të formoj parti të re
Ish kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski ka deklaruar se nuk ka në plan të formojë parti të re politike edhe pse partia amë LDSM e ka përjashtuar.

Në një deklaratë për Netpress, Buçkovski ka hedhur poshtë spekulimet se ai planifikon të formojë një parti politike dhe ta promovojë atë pas Kongresit të LSDM-së në Maj.

Përgënjeshtrimi i Buçkovskit vjen pas disa lajmeve të publikuara në mediat maqedonase, sipas të cilave, Buçkovski mund të formojë një parti politike. /albeu.com/
Shtuar më 25/01/2013, ora 10:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori