Buçkovski: Duhen zgjedhje të parakohshme
Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski shprehet se në Maqedoni duhet të ketë zgjedhje të parakohsme. Ish-kryeministri socialdemokratë e bëri këtë deklaratë gjatë promovimit të partisë së re, "Maqedonia Pozitive", duke theksuar se partia e tyre e re është e gatshme për këto zgjedhje.

"Zgjedhje të parakohshme dueht të ketë dhe se të gjitha skenaret janë të hapur", ka theksuar Buçkovski, duke mohuar zërat se partia e tyre është e afërt me VMRO-DPMNE apo LSDM-në opozitare, citon INA.

Ai ka nënvizuar se dalja e tij nga LSDM dhe formimi i subjektit të ri politik është bërë me qëllim të krijimit të një oferte të re politike, për të qetësuar atmosferën politike në shtet dhe gjërat të zhvillohen dhe të thuhen pa gjuhën e urrejtjes dhe hakmarrjes. /albeu.com/
Shtuar më 23/09/2013, ora 11:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori