Manaj në superformë, shënon sërish kundër Torinos (VIDEO)

Rei Manaj ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës sot, duke shënuar në sfidën ndaj Torinos që skuadra e Specias luajti në transfertë.

Sulmuesi i përfaqësues shqiptare zhvilloi një ndeshje të mirë si titullar ndaj torinezëve ku në portë ishte Milinkoviç-Saviç dhe jo Berisha. Torino shënoi dy herë me anë të Lukiç, duke ndalur më pas iniciativat e Specias drejt portës. Por në fund Manaj ia doli të fitonte një penallti, edhe pse fillimisht u mendua se kishte qenë në pozicion jashtë loje.

VAR gjithsesi konfirmoi pozicionin e tij të rregullt e kështu, sulmuesi i përfaqësueses goditi nga pika e bardhë duke shënuar në minutën e 97 të sfidës një gol që më tepër i vlen për statistikat personale pasi sfida u mbyll me fitoren 2-1 të Torinos. Ky ishte goli i 5-të në Serinë A në këtë sezon për sulmuesin e përfaqësueses shqiptare.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër t drekës, Atalanta ka mundur me shifrat 3-1 në transfertë Venecian, në një duel ku Berat Gjimshiti ishte titullar që nga minuta e parë.

Shtuar 23.04.2022 17:50