Brukseli mesazh të fuqishëm Xhaferit: Formo qeverinë
Kreu i ri i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, i cili ka zhvilluar sot vizitën e tij të parë si kryeparlamentar në Bruksel, është takuar me eurokomisarin për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johanes Han.

Mihaell Karnitshnig, shefi i kabinetit të Johanes Han ka njoftuar se Han ka porositur se dhuna në Kuvend është e papranueshme dhe se tashmë duhet të punohet për formimin e Qeverisë së re.

"Johanes Hahn me kreun e ri të Kuvendit të ish republikës Jugosllave të Maqedonisë, Xhaferi. Dhuna në Kuvend është e papranueshme. Kuvendit tashmë duhet të fillojë funksionin. Tani fokusohuni në formimin e qeverisë", ka shkruar Karnitshnig. /albeu.com/

Shtuar më 04/05/2017, ora 16:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori