Brukseli: Kriza politike po dëmton xhepin e qytetarëve
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Komisioni Evropian me parashikimin e ri ekonomik për Maqedoninë, ka vlerësuar se rritja ekonomike është në robëri e krizës politike.

"Mes krizës politike, kompanitë private përmbahen nga investimet, rritja e kredive ishte thuajse e sheshtë, ndërsa qeveria ka mbretëruar në harxhimet kapitale", thonë nga Komisioni Evropian.

Sipas vlerësimeve, Maqedonia këtë vit duhet të ketë rritje të Bruto-Prodhimit Vendor prej 3.2 për qind, ndërkaq deri në vitin e ardhshëm deri në 3.6 për qind, por që përforcimi i pritur në vend është nën rrezik për shkak të pasigurisë së skenës politike.

Bruksel paralajmëron se investimet do të zvogëlohen, gjithashtu edhe forca shpenzuese e brendshme. /albeu.com/
Shtuar më 14/02/2017, ora 09:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.