"Branitellat": Tė anullohet dekorimi i Haradinaj nė Tetovė
Pëlqej
Express
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia opozitare maqedonase “Dinjiteti”, trashėguese e ish-pjesėtarėve maqedonas nė Luftėn e 2001-shit, pritet t’i kėrkojė sot VMRO-DPMNE-sė tė pengojė shpalljen e Ramush Haradinajt Qytetar Nderi tė Tetovės.

Tė premten, drejtori i Inspektoratit pėr Vetėqeverisje Lokale, Vanēo Shehtanski, ka sjellė vendim pėr anulimin e vendimit tė Kėshillit Komunal tė Tetovės pėr tė dekoruar me titullin e nderit ish-komandantin dhe kryetar i AAK-sė, Ramush Haradinaj.

Por, nė njė deklaratė pėr "Zhurnal", ministri i Vetėqeverisjes Lokale, Nevzat Bejta, ka thėnė se vendimi i miratuar nga kėshilltarėt komunalė tė Tetovės ėshtė legjitim dhe si i tillė nuk mund tė shfuqizohet.

Argumenti i Shehtanskit ėshtė se gjatė votimit pėr dekorimin e ish-komandantit nuk ėshtė respektuar votimi i dyfishtė, ku ėshtė dashur tė pėrfshihen edhe votat e kėshilltarėve joshqiptarė.

Ndėrkohė, Komuna e Tetovės ėshtė po vijon pėrgatitjet pėr tė zhvilluar nesėr ceremoninė e dekorimit. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2013, ora 13:59
ILIRIDA ISAMILI
e Dielë 3 Shkurt 2013, Ora 15:52
TETOVA ESHTE SHQIPNI , E SA PER SHKINI NE TETOVE NUK UA NINE FARE ..KAQ ,,RAMUSHI SHPALLET QYTETARE NDERI DHE PIKE ....,
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.