Bombat e opozitës nervozojnë kreun e antikorrupsionit
Kryetari i Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit, Goran Milenkov refuzoi të komentojë nëse ai do të përgatisë lëndë dhe ngritë hetim mbi regjistrimet e publikuara nga LSDM-ja opozitare. Milenkov tha se regjistrimet me “bomba” të publikuara nga Zoran Zaevi janë në procedurë gjyqësore.

“Nuk do ta komentoj. Nuk është e përshtatshme të komentoj mbi një çështje gjyqësore, do të ketë procedurë ligjore”, tha Goran Milenkovski- Kryetar i Komisionit Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit.

Milenkov iu shmang përgjigjes në konferencën për shtyp që zgjati gati një orë ku foli mbi punën e bërë të komisionit nga prilli deri në fillim të këtij muaji. Sipas tij, antikorrupsioni në këtë periudhë ka kontribuar buxheti i shtetit të rritet me mbi 20 mijë euro në bazë të gjobave të vendosura në procedura gjyqësore dhe të tjera. /Albeu.com/
Shtuar më 02/07/2015, ora 17:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori