Bomba që shpërtheu e në dorën e tifozit ishte e policisë
Ministria e Brendshme ka konfirmuar sot se shok-bomba që e la pa dorë një anëtar të "Komitëve" në ndeshjen Pelister - Vardar, ka qenë e policisë.

Policia megjithatë thotë, se bomba është aktivizuar nga vetë tifozi.

"Tifozi "Komiti" një periudhë e ka mbajtur në dorën e djathtë dhe ka vërvitur me të, që për MPB-në është dëshmi se i lënduari është përgjegjës për shpërthimin e saj", thuhet në njoftim.

MPB-ja ka ngritur padi penale ndaj dy tifozëve për "sulm ndaj zyrtarit të policisë gjatë kryerjes së detyrës së sigurisë". /albeu.com/
Shtuar më 05/08/2014, ora 16:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori