"Bomba 19", ja si mbeti pa punë Frosina Remenski (VIDEO)
Në korrik dhe shtator të vitit 2013 NOVA ka publikuar dy hulumtime të profesoreshës së fakultetit për siguri Frosina Remenski, e cila ka folur për arsyet pse ajo është pushuar nga detyra e prodekanit.

Kjo histori është aktualizuar pas publikimit të bombës së 19 të LSDM-së ku dëgjohet ministrja e punëve të brendshme Gordana Jankullovska dhe sekretari i përgjithshëm i qeverisë Kiril Bozhinovski teksa shprehin pakënaqësinë për emërimin e saj si prodekane të fakultetit.

Shikoni më poshtë në gjuhën maqedonase dy kronikat e përgatitura dhe të publikuara nga NOVA në vitin 2013. /albeu.com/

Korrik 2013Shtator 2013

Shtuar më 09/04/2015, ora 10:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori