Krimet e Rënda lënë në burg pa afat Klement Balilin
Bllokuesi i Maqedonisë reagon pasi ia treguan vendin në Bullgari
Pëlqej
Kryeministri Bojko Borisov ka marrë përgjegjësinë për refuzimin të takohet me mua, por ai nuk e kupton qëllimin kryesorkryesimit me BE-në. Këtë sot në Sofje, pas takimit me presidentin bullgar e tha presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov.

Bojko Borisov është kryeministër i vendit që kryeson me BE-në, dhe ai flet për dialog. Por me këtë gjest ai është pjesëmarrës dhe nuk e kupton qëllimin kryesorkryesimit”,ka thënë Ivanov.

Ndryshe, kryeministri bullgar Bojko Borisov dhe ministrja e jashtme Ekaterina Zaharieva anuluan takimin me Ivanovin.


Shtuar më 14/06/2018, ora 14:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori