Bllazhevski: Unë e shkela për vdekje gazetaren Todorovska
Pas vdekjes makabre te gazetares nga Maqedonia e cila e humbi jeten para disa muajsh, kur vozitesi Bllazhevski ne gjendje te dehur goditi per vdekje gazetaren Todorovska, ka fillaur gjykimin ne Shkup.

I akuzuari Bojan Bllazhevski sot e pranoi përgjegjësinë për aksidentin fatal ku humbi jetën gazetarja e Radios së Maqedonisë, Suzana Todorovska Pavllovska, dhe kërkoi falje nga familja e të ndjerës.

Ai nga Gjykata themelore Shkupi 1 ka kërkuar të gjykohet sipas ligjit. / Albeu.com/
Shtuar më 31/08/2015, ora 12:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori