Blerton Pollozhani jep dorëheqje nga kreu i PDSH-së së Strugës
Dega e PDSH-së në Strugë, ka informuar se Blerton Pollozahni është tërhequr nga pozicioni i kryetarit të degës.

“Në takimin e mbajtur nga kryesia e degës së PDSH-së në Strugës së ku pjesmarrësit u informuan për incidentin e ndodhur para disa ditëve, Blerton Pollozhani u tërhoq nga pozicioni i kryetarit të degës në menyrë që të mundësojë që organet kompetente të zbardhin rastin deri në fund dhe keqebëresit të marin dënimin e merituar Blerton Pollozhani njokohesisht do të vazhdojë detyrën si anëtar i kryesisë së degës dhe anëtar i Kuvendit qendror, organit më të lartë të partisë. Kurse Mendi Asani do të ushtrojë detyrën si ushtrus detyre” thuhet në njoftim.

Blerton Pollozhani u zgjodh kryetar i PDSH-së së Strugës nga kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2014, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori