Biznesmenet turq shprehin interes per investime ne Maqedoni
Pasnesër në Shkup do të vijnë kompani turke për tu takuar me biznesmenë të Maqedonisë, për vendosje të kontakteve të biznesit.

Partnerët afarist potencial janë nga rajoni Isparta, i njohur për nga prodhimi i minierave dhe mermeri, repro-materialeve për ndërtimtari (çimento), trëndafila dhe lëndë të para – ekstrakte nga trëndafilat për shumë dedikime industriale, pemë dhe perime, veçanërisht mollë dhe qershi, materiale industriale dhe tekstil.

Forumi organizohet nga Oda Ekonomike e Maqedonisë dhe Oda Industriale Rajonale e Ispartës në Turqi. /albeu.com/

Shtuar më 27/08/2014, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori