Bildt në Maqedoni: Të respektohet Kushtetuta
Ish-ministri suedez për Punë të Jashtme, Carl Bild, ka vizituar sot Maqedoninë si dhe ka zhvilluar një sërë takimesh me përfaqësues të partive politike në vend.

Pas takimit në selinë e LSDM-së, Bild tha se në çdo shtet demokratik ekziston Kushtetuta dhe ajo duhet të respektohet.

Ai gjithashtu ka theksuar se pas takimit në Reçicë të Vogël me udhëheqësinë e BDI-së, do të zhvillojë takime me kryetarin e VMRO-DPMNE-së dhe Lëvizjes Besa. /albeu.com/

Shtuar më 18/04/2017, ora 13:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori