Bild: Situata në Maqedoni shqetësuese
Funksionarë të ndryshëm evropianë kanë vijuar të shprehen të shqetësuar për situatën në Maqedoninë. Konkretisht për rrezikun nga humbja e perspektivës euro-atlantike. Lidhur me këtë ka reaguar edhe ish kryeministri i Suedisë Karl Bild.

Bild ka shprehur shqetësim të thellë për zhvillimet e fundit që u nxitën nga vendimi i Presidentit Ivanov për faljen e 56 funksionarëve kryesishtpushtetit të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

“Shteti duhet t’i kthehet rrugës evropiane si dhe të respektohen të gjitha Marrëveshjet politike”, ka thënë Bild përmes një reagimi nëTwitter./Albeu.com/
Shtuar më 17/04/2016, ora 14:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori