Betohen kandidatët për president
Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut Blerim Reka, Gordana Siljanovska dhe Stevo Pendarovski sot në hapësirat e Komisionit Shtetëror Zgjedhor e kanë nënshkruan Kodeksin për zgjedhje të drejta dhe demokratike.

Ngjarjen e ka organizuar Komisioni Shtetëror Zgjedhor në bazë të nenit 8 të Kodit Penal.

Nesër, më 1 prill do të fillojë fushata e zgjedhjeve të gjashta presidenciale në vend.

Gordana Siljanovska është kandidate për presidente nga radhët e VMRO-DPMNE-së, Stevo Pendarovski nga LSDM-ja dhe Blerim Reka kandidat i pavarur për president i përkrahur nga Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa.
Shtuar më 31/03/2019, ora 14:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori