Besimi takon ambasadorin e Shqipërisë
Zëvendëskryeministri për çështjet evropiane, Fatmir Besimi është takuar me ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Petrit Bushati.

Besimi e uroi Bushatin për marrjen e statusit kandidat.

Bashkëbiseduesit diskutuan për bashkëpunimin e shkëlqyer që kanë të dyja shtetet si dhe për vizitën e fundit të zëvendëskryeministrit Besimi në Shqipëri.

Në takim u tha se për të dyja vendet e rëndësishme është perspektiva evropiane. /albeu.com/


Shtuar më 09/09/2014, ora 16:27
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori