Besimi jep detaje për takimin e 8 majit
Janë dhënë detaje për takimin e 8 majit që do të realizohet mes dy vendeve fqinje. Detajet mbi takimin me shefin e diplomacisë greke Dimitris Avramapulos në Athinë i ka dhënë vetë zv/kryeministri për çështje evropiane Fatmir Besimi.

Për këtë ai është thirrur në kumtesën që lëshoi një ditë më parë dikasteri i tij.

“Lidhur me takimin ne dhamë kumtesë dhe për pjesën tjetër të takimit do u njoftojmë pas takimit. Do të thotë temë është Integrimi Evropian dhe bashkëpunimi bilateral”, ka thënë shkurtë Besimi. /albeu.com/
Shtuar më 03/05/2013, ora 13:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori