"Besa" në Hasanbeg dhe Haraçinë
Në kuadër të fushatës zgedhore, "Rilindje me Besë" ka zhvilluar mbrëmë takime me qytetarët e Hasanbegut dhe të Haraçinës, ku dhe shpalosën platformën dhe programin zgjedhor.

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, tha para qytetarëve se disa e votimit po afron dhe se qytetarët e këtyre zonave duhet të besojnë në vetvete dhe në forcën dhe vullnetin e shqiptarëve të Maqedonisë, nëse ata duan t'i ruajnë vlerat shqiptare, pa të cilat vlera nuk vlen gjë të quhesh shqiptar.

në këtë takim foli edhe Afrim Gashi, bartësi i listës në zonën 2, njëkohësisht edhe sekretar gjeneral i Lëvizjes Besa.

Gashi tha para hasanbegasve se ne nuk do bëhemi shërbëtor i askujt, përveçse popullit tonë. /albeu.com/

Shtuar më 02/12/2016, ora 08:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori