I vihet tritoli një banese në Durrës
Beogradi e quan hipokrit Trumpin
Mediat në Beograd shkruajnë se Serbia nuk e pranon mënyrën e marrëveshjes me Kosovën, të cilën ua ka kërkuar përmes letrës që i ka dërguar presidentit serb, Aleksander Vuciq. Sipas tyre, SHBA po e vë në kurth Serbinë që ta njohë Kosovën.

Beogradi nuk do të pranojë ofertën perfide të presidentin amerikan për njohjen e Kosovës, të cilën në mënyrë hipokrite ia ka bërë presidentit Aleksander Vuciq, shkruan novosti.

Sipas novosti, kjo thirrje që bëhet në vigjilje të përvjetorit të Pavarësisë së Kosovës është skandaloze, dhe pala serbe atë e sheh si ‘aksion të sinkronizuar’ për ta vënë në kurth Serbinë për ta pranuar pavarësinë e Kosovës.


Shtuar më 17/02/2019, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori