Bëhuni gati, ja kur vinë reshjet dhe i ftohti në Maqedoni
Në Maqedoni do të mbajë mot stabil dhe i ngrohtë deri të dielën, ndërsa nga e hëna paralajmërohet ulje e temperaturave për disa gradë.

Moti deri në fund të kësaj jave do të jetë i thatë, stabil dhe relativisht shumë i ngrohtë. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë rreth dy gradë, ndërsa ajo maksimale ditore deri në 28 gradë.

Nga e hëna, meteorologët paralajmërojnë uljetemperaturave, përforcim të erës dhe reshje të shiut.

Temperatura do të lëvizë prej dy deri në tetë gradë, ndërsa ajo maksimale ditore prej 11 deri në 18 gradë Celsius.


Shtuar më 17/10/2018, ora 16:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori