BE rikthen vizat pėr Maqedoninė dhe Serbinė
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Mė 31 janar, BE-ja do ta prezantojė mekanizmin mbrojtės pėr regjimin e vizave, me tė cilin do tė pėrfshihen vendet e Ballkanit Perėndimor. Diplomacia malazeze ka filluar ofensivėn diplomatike qė vendi i tyre tė mos pėrfshihet nė kėtė regjim tė vizave dhe nė kėtė gjė kanė pasur sukses tė madh, veēanėrisht pasi nga Berlini dhe Parisi kanė marrė garanca se Mali i Zi nuk do tė pėrfshihet nė regjimin e vizave pėr dallim nga vendet e tjera tė Ballkanit Perėndimor, njofton "MakBorba".


Pėr regjimin e vizave do tė votohet mė 31 janar dhe se vizat do tė kthehen pėr qytetarėt e Maqedonisė dhe tė Serbisė, thuhet nga kjo agjenci duke u bazuar nė informacione nga Ministria e jashtme e Malit tė Zi.

Nė dokument do tė qėndrojė se ēdo vend qė ka filluar negociatat nuk do tė ketė viza, ndėrsa kjo nuk do tė vlejė pėr kėto tre vende, mirėpo Mali i Zi planifikon qė deri nė verėn e vonshme tė fillojė negociata me BE-nė. /albeu.com/
Shtuar më 14/01/2013, ora 11:55
beka73
e Hënë 14 Janar 2013, Ora 12:07
jav kan pa sherrin shqiptareve!!!! se krejt shqiptart dulen neper evrop duke menduar se do ti rregullojn letrat tu kerku azil neper franc!!!!edhe neve kosovarve kur te naj hjekin vizat kan me naj kthy mas 2 jave se krejt kena me ik prej kosoves.!!
GASHI
e Hënë 14 Janar 2013, Ora 12:25
NORMAL QE DALIN SE SKAN AS PUNE AS KURGJA NJERZIT PO KU LEJOHET FUKARREJT MI LANE NEPER EVROPE QE NORMAL SDIN QKA ME BA PO KERKOJNE AZIL SE SHTETI NGA VIJNE ESHTE FAJTOR E JO PPOPULLI QEVERITE KANE FAJE PA MARE PARASYSH CILA NESE NJERZIT KERKOJN AZIL
valmir arifi france
e Hënë 14 Janar 2013, Ora 17:44
persh mir asht medal ne perendim po nuk duhet e lip azill punon nja dimuj prap kthehesh nuk iban dem tjerve qe kan musi medal jasht vendit ajo me vjen keq edhe per tjert se kan nevoj per te fitu dicka per familje nuk ibani shtetit dem pra vetes persh nga perendimi
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.