BE: Misioni i pamundur u përmbush
Kryetari i Këshillit të Evropës Donald Tusk, përmes një postimi në llogarinë e tij në Twitter ka uruar ratifikimin e Marrëveshjes së PrespësKuvendin e Greqisë.

Ai shkruan se kryeministrat Alexis Tsipras dhe Zoran Zaev ishin të gatshëm të sakrifikojnë interesat e tyre për të mirë më të madhe.

“Ata kishin imagjinatë, ata rrezikuan, ata ishin të gatshëm të sakrifikojnë interesat e tyre për një të mirë më të madhe. Zoran dhe Alexis – shumë mirë! Misioni i pamundur u përmbush”, shkruan Tusk.

Ndryshe, sot në Kuvendin e Greqisë me 153 vota “për” u ratifikua Marrëveshja e Prespës, për zgjidhjen e kontestit të emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë.


Shtuar më 25/01/2019, ora 15:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori