BE kërkon bashkëpunim mes pushtetit dhe opozitës në Maqedoni
Bashkimi Evropian nuk i ka komentuar akuzat e Prokurorisë Speciale Publike për funksionarët politikë partiakë.

Por,kërkon përgjegjësi për përgjimet. Kështu ka deklaruar Maja Kocijançic për agjencinë e lajmeve AIM.

Në emër të Brukselin zyrtar, Kocijançic kërkoi bashkëpunim konstruktiv ndërmjet pushtetit dhe opozitës për zbatimin e marrëveshjes së Përzhinos dhe në reforma. /albeu.com/

Shtuar më 30/06/2017, ora 17:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori