E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
BE-ja kërkon tërheqjen e plotë të faljes nga presidenti Ivanov
Maja Kocijancic
Edhe Bashkimi Evropian (BE) së fundmi ka kërkuar tërheqjen e amnistisë të cilin kohe me pare presidenti Ivanov e beri ndaj disa funksionareve politikë ne Maqedoni. Qëndrim i BE-se u bë i ditur nga zëdhënësja e Komisionit Evropian (KE), Maja Kocijanciq.

“Të gjitha abonimet duhet që të hiqen pa asnjë shtyrje, për t`u ruajtur parimi i përgjegjësisë, të sigurohet një tretman i njëjtë për të gjithë para ligjit, të largohet shqetësimi serioz për paligjësinë dhe t`i iket drejtësisë selektive”, ka deklaruar zëdhënësja e Komisionit Evropian (KE), Maja Kocijanciq./Albeu.com/
Shtuar më 28/05/2016, ora 11:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori