BDK uron muslimanët për Kurban Bajramin
Bashkimi Demokratik Kombëtar-BDK, me rastin e festës së Kurban Bajramit, uron të gjithë besimtarët musliman në vend dhe gjith shqiptarët e besimit musliman.

“Kjo festë fetare ngjallë te njerëzit ndjenjën e solidaritetit dhe humanizmit prandaj urojmë që edhe kësaj rradhe të gjith besimtarët musliman të jen të lumtur në sofrën e bajaramit.

Me rastin e kësaj feste fetare urojmë që në familjet tona dhe mbarë njerëzimin të mbretëroj urtësia, harmonia, shëndeti dhe begatia”, thuhet në urimin e BDK-së.
Shtuar më 15/11/2010, ora 13:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori