BDI: Presidenti të zgjidhet nga Kuvendi (VIDEO)
Partia shqiptare në qeveri, BDI do të ndërmarrë hapa konkretë për ndryshimin e Kushtetutës së Republikës së Maqedonisë dhe zgjedhjen e presidentit të Kuvend dhe jo më nga populli siç ka ndodhur deri tani.

Kur jemi pranë zgjedhjeve presidenciale zëdhënësi i partisë së Ali Ahmetit Bujar Osmani paralajmëroi se, BDI nuk përjashton mundësinë e hapjes së kushtetutës dhe ndryshime kushtetuese për ndërrimin e modelit zgjedhor.

"Në vend janë krijuar kushte që presidenti i shtetit të zgjidhetkuvend", ka thënë Osmani për "24 Vesti". /albeu.com/
Shtuar më 22/02/2014, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori