BDI: Nuk është folur ende për ndarjen e posteve
Bashkimi Demokratik për Integrim ka hedhur poshtë informacionet që qarkullojnë në media lidhur me ndarjen e mundshme të pushteteve në qeverisje.

Zëdhënësi Bujar Osmani deklaroi sot në një konferencë për mediat se ende nuk ka ndarje përfundimtare të posteve qeverisëse.

Ai tha se BDI dhe VMRO-DPMNE janë ende në fazën e bisedimeve për harmonizimin e platformave politike.

“Bisedimet për ndarjen e posteve nuk kanë filluar ende. Të gjitha shkrimet në disa media elektronike janë absolutisht të pabaza dhe të pavërteta”, tha Osmani. /albeu.com/

Shtuar më 15/05/2014, ora 16:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori