BDI nuk do ketë funksionarë në samitin e NATO-s
Partneri kryesor i VMRO-së në qeveri, BDI-ja nuk do të ketë asnjë funksionar të lartë në samitin e NATO-s që do të mbahet në Uells.

Ministria e Jashtme ka sqaruar se delegacionin e Maqedonisë në samitin e NATO-s do ta kryesojë ministri i Jashtëm, Popovski, ministri i mbrojtjes Jolevski, sekretarët shtetërorë në ministrine e punëve të jashtme dhe atë të mbrojtjes si dhe ambasadori i Maqedoninë në Aleancë, transmetojnë mediat.

“NATO ka Samit në shtator, duam përparim, e jo zhgënjim. Këto janë zgjedhje të parakohshme, por nëse nuk lëvizet dhe nuk ka përparim, mund të ketë zgjedhje të parakohshme dhe të jashtëzakonshme” , tha Ali Ahmeti.

Nga partia shqiptare në pushtet kanë thënë "se pak rëndësi ka se kush e përfaqëson Maqedoninë në samit, por rëndësi ka që Maqedonia e ka prioritet integrimin në aleancë dhe ky është një objektiv i qeverisë". /albeu.com/
Shtuar më 02/09/2014, ora 11:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori