BDI nderon dëshmorët e kombit në Sllupçan (FOTO LAJM)

Varrezat e Dëshmorëve Sllupçan, 2014
Funksionarë të lartë të Bashkimit Demokratik për Integrim kanë vendosur sot kurora me luleVarrezat e Dëshmorëve në Sllupçan të Likovës, transmeton Portali Albeu.com.

Të pranishëm në ceremoni kanë qenë zv.kryeministrat Musa Xhaferi dhe Fatmir Besimi, Ministri i Vetëqeverisjes Lokale, Lirim Shabani, kryetari i Komunës së Likovës, Sadulla Duraku, deputeti Talat Xhaferi, dhe përfaqësues të tjerë.

Delegacioni i lartë qeveritar gjatë vizitës vendosi kurora me luleVarrezat e Dëshmorëve rë UÇK-së në Sllupçan dhe nderoi dëshmorët duke i vizituar me rradhë ndërsa në përfundim të shetitjeve pranë varrezave, kryen edhe ritualin e leximit të lutjeve për dëshmorët. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 20:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori