BDI: Ligji për gjuhën shqipe do bëhet para formimit të qeverisë
Shefi i kabinetit të BDI-së, Artan Grubi, në një prononcim për mediat maqdonase u shpreh se me LSDM-në tani janë bërë tre takime ku si pikë kryesore është platforma shqiptare, harmonizimi i programeve të dy partive për të qeverisur si dhe oraret e pikave që do tëbien dakort.

Grubi u shpreh gjithashtu se BDI si pikë të parë ka ligjin e gjuhës shqipe zyrtare në Maqedoni edhe atë të votohet para se të formohet qeveria.

"Ligji i gjuhës shqipe do të bëhet para formimit të qeverisë", tha Grubi. /albeu.com/
Shtuar më 08/02/2017, ora 08:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori