BDI kthen uniformat e policisë në gjuhën shqipe
Ligji për gjuhën shqipe do i bëjë shqiptarët të kenë lehtësira në nivel shoqëror dhe në atë të ministrisë së Punëve të Brendshme, si një nga dikasteret më të fuqishme të sigurisë.

Sipas "Zhurnal", Bashkimi Demokratik për Integrim ka arritur që në ligjin për gjuhën shqipe të vendos edhe për uniformat e policisë.

Kështu krahas termit "Полиција" në gjuhën maqedone, do të qëndrojë edhe ajo shqip "Policia".

Kjo është një arritje dhe një risi e madhe për shqiptarët e Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2017, ora 14:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori