BDI e gatshme për zgjedhje të parakohshme
Bashkimi Demokratik për Integrim
Deputeti i BDI-së, Safet Neziri ka deklaruar se dëshiron që zgjedhjet të mbahen sa më shpejt që është e mundur. "BDI-ja, është ithtare e asaj që sa më shpejt të shkohet në zgjedhjeparakohshme dhe të zhbllokohet kriza e cila është krijuar pas bojkotit të opozitës. BDI-ja, është e gatshme në çdo moment të shkon në zgjedhjeparakohshme”, ka deklaruar Neziri.

Në seancën kur do të debatohet për Kodin Zgjedhor për ndryshimin e kufijve të njësisë së gjashtë zgjedhore, partia e Ahmetit do të japë propozimet konkrete se cila pjesë do të shkëputet nga kjo njësi. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2011, ora 14:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori