BDI dhe Koalicioni "MUNDEMI" krijojnë shumicën parlamentare
TV21 Maqedoni mëson se kanë filluar formalisht bisedimet në mes të partive fituese në zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut.

Më përpara kishte zëra se partitë fituese veç më kanë nisur negociatat për formimin e Qeverisë, por sot burime nga të dyja partitë fituese konfirmojnë për TV21 se këtë prej sot do ta bëjnë edhe formalisht. Më shumë detaje do të mësoni gjatë orëve në vazhdim.

Numrat në Parlament nga të dyja kampet janë 61 aq sa sa duhen për të votuar Qeverinë e re.

Shtuar më 27/07/2020, ora 17:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori