BDI bën sërish thirrje për bojkot në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale
Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim,. Ali Ahmeti iu ka bërë thirrje sërish shqiptarëve që ta bojkotojnë edhe rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.

"Ne do vazhdojmë të promovojmë idenë tonë madhore, ide që shporeh vullnetin e shumicës dërmuese të qytetarëve shqiptarë në RM. Ne nuk do cenojmë dhe as nuk do ta lëndojmë idenë tonë”, tha Ali Ahmeti.

Lideri i BDi nënvizoi se ideja po qëndron e fortë dhe se është në dobi të të gjithë qytetarëve të Maqedonisë. /albeu.com/

Shtuar më 14/04/2014, ora 18:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori