Bashkëpunëtori i Gruevskit heq dorë nga VMRO-DPMNE dhe mandati i deputetit
Ministri i shëndetësisë dhe zv. kryeministri në qeverinë e VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka njoftuar se jep dorëheqje nga posti i deputetit.

“Duke marrë parasysh se në të ardhmen planifikoj më shumë t’i përkushtohem profesionit tim si avokat, si dhe të jap kontribut më të madh në aktivitetet partiake, më lejoni që t’ju informoj se kam vendosur që të jap dorëheqje nga funksioni deputet në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë”, shkruan Todorov në postimin e tij. /albeu.com/


Shtuar më 29/05/2017, ora 20:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori