Banorët e Pallçishtit të Epërm kërkojnë ndihmë: Na zhbllokoni nga bora, do vdesim këtu
Banorët e fshatit Pallçisht të epërm të komunës së Bogovinës pre pothuajse tre ditësh kanë betur të bllokuar nga bora.

“Kemi njerëz të sëmurë, fëmijë dhe bagëti, askush nuk vinë të pastrojë rrugën, edhe ne jemi njerëz ju lutem shpërndajani këtë lajmërim që dikush të na ndihmojë” thuhet në kërkesën e tyre drejtuar TetovaSot.

Ky fshat është braktisur nga shumë banorë për shkak kushteve tepër të këqija. /albeu.com/
Shtuar më 07/01/2017, ora 19:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori