E FUNDIT/ Rekord! COVID-19 u merr jetën 19 shqiptarëve në 24 orët e fundit
Baily: Marrëveshja mundësi për demokracinë
Ambasadori Jess Bailey
Reagimi i parë përshëndetës për bisedimet dhe për marrëveshjen e arritur nga OBRM-PDUKM, LSDM, BDI e PDSH, e ka bërë Jess Baily të marrë pozicionin e ndërmjetësuesit në këto bisedime.

Ambasadori i Amerikës në Maqedoni, Jess Baily, ka përshëndetur partitë nënshkruese të Përzhinos në profilin e tij në Twitter.

Partitë mbrëmë arritën marrëveshje për mbajtjen e zgjedhjeve të drejta, pavarësisht datës që do të mbahen.

"Urime për Maqedoninë për Marrëveshjen e 20 korrikut, mundësi për demokracinë”, shkruan BailyTwitter. /albeu.com/


Shtuar më 21/07/2016, ora 12:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori