Avokatët kërkojnë lirimin e "spiunëve"
Vazhdon procesi për rastin "spiun", ku ish-punonjës të sigurimit të shtetit, zyrtarë të lartë të shtetit, avokatë e gazetarë akuzohen për spiunim dhe bashkëveprim me shërbimet sekrete të shteteve të huaja.

Avokatët kanë kërkuar lirimin e të akuzuarve, duke i quajtur të akuzuarit të pafajshëm.

Ata kanë sqaruar se nuk ka bazë për të akuzuar personat që gjenden tashmë përpara drejtësisë.

Në bankën e të akuzuarve jane 13 të akuzuar, që po vuajnë paraburgimin në Burgun e Shutkës, dy të akuzuar që janë në arrest shtëpiak, ndërsa tre të tjerë mes tyre edhe Marjan Maxhovski, shefi i kabinetit të kryetarit të Parlamentit, të cilët po mbrohen në liri. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 10:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori