Çavkov garanton sigurinë e deputetëve për seancën e nesërme
Pëlqej
Është e sigurt se deputetët do të kenë qasje të sigurt dhe të papenguar në parlament, kështu ka deklaruar kreu i Zyrës për Siguri Publike, Mitko Çavkov, në një deklaratë për “Deutsche Welle”, si përgjigje në pyetjen e gazetarit në lidhje me gjendjen e sigurisë në prag të koordinimit të nesërm të deputetëve të ri në Parlament.

‘Në MPB funksionon selia e cila punon në vazhdimësi dhe i monitoron të gjitha informatat. Policia ka marrë plane operative në përputhje me informacionet vlerësimet e sigurisë. Mbi këtë bazë, ne i kemi vendosur kapacitetet e personelit dhe mjetet materiale – teknike’, ka thënë Çavkov lidhur me informacionet jozyrtare dhe kërcënimeve që u përhapën në rrjetet sociale se do të pengohet koordinimi parlamentar i nesërmen./albeu.com/

Shtuar më 20/03/2017, ora 17:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori