Australi/Përplasen grekët dhe maqedonasit për emrin e Maqedonisë
Javën e kaluar grekët e Australisë mbajtën protest të qetë para konsulatit grek në Melburn.

Për nesër është paralajmëruar ‘Marshi për Maqedoninë’ nga maqedonët e atjeshëm, por është shfaqur frika se dyja palët mund edhe të përplasen.

Janë përhapur informacionet se grekët po përgatdisin kundërprotestë. Kris Mucikis, anëtarë i shoqërisë greke në Australi ka bërë thirje që të mos shkohet në kundërprotestë.


Shtuar më 03/03/2018, ora 13:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori