Asnjë personalitet shqiptarë nuk mori çmimin "Nënë Tereza"
Çmimi vjetor shtetëror "Nënë Tereza" këtë vit shkoi për piktorin dhe humanistin Zhivko Popovski si dhe drejtorin e përgjithshëm dhe kryetarin e bordit të SH.A "Alkaloid" Zhivko Mukaetov.

Ky çmim edhe për këtë vit nuk shkoi për asnjë personalitet shqiptarë nga asnjë fushë si art, kulturë, biznes apo sfera të tjera, njofton ina.

Tashmë është bërë traditë që çmimi shtetëror "Nënë Tereza" ndahet çdo vit për arritje të rëndësishme në fushën e humanizmit, solidaritetit dhe zhvillimin e bashkëpunimit mes popujve dhe komuniteteve. /albeu.com/
Shtuar më 28/08/2013, ora 10:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori