Sela sulmon Ahmetin nga Gostivari (FOTO)

Aleanca për Shqiptarët (ASH) mbrëmë ka zhvilluar takim me qytetarët e Gostivarit.

Kreu i kësaj partie, Ziadin Sela dhe sekretari i përgjithshëm Arben Taravari informuan lidhur me zhvillimet aktuale, arsyen e braktisjes së Qeverisë si dhe hapjen e ASH-së për anëtarësime të reja, duke qenë çdo anëtarë i barabartë.

Sela ka theksuar se nuk mund të jenë në një qeveri të nënvlerësuar dhe në një pozicion ashtu siç ka qenë BDI në çdo qeveri në të kaluarën, duke mos mbrojtur si duhet interesat e shqiptarëve.

Sela madje ka komentuar deklaratën e Ali Ahmetit në emision "200" në Alsat-M ku ai kishte thënë se nuk është politikan, por çlirimtar.

"Ky i thotë vetës çlirimtar por harron se para pak muajve ishte krah për krah me Lube Boshkovskin nëpër tubime dhe aty nuk e kënduan himnin kombëtar", ka deklaruar Sela. /albeu.com/


Shtuar më 19/01/2018, ora 09:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori