Asgjësohen 12 ton mish i prekur nga virusi “Ethet afrikane të derrit”
Agjencia për Ushqim dhe Veterinari njoftoi se do të asgjësojë mbi 12 ton mishderrit, pasi te i njëjti është gjetur virusi i etheve të derrit afrikan.

Drejtori i kësaj Agjencie tha se mishi nuk paraqet rrezik për konsumatorët meqë i njëjti nuk është lëshuar në shitje aspak.

Shtuar më 10/10/2019, ora 18:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori